Basen

Kategoria: Aktywność | Tagi: , ,

Basen Pora jesienno zimowa nie sprzyja rozrywką, mało wychodzimy z domu, zniechęca nas pogoda i brzydka aura. W takiej sytuacji na pewno nie powinniśmy zamykać się na otaczający nas świat, przeciwnie powinniśmy być bardziej aktywni. Jednym z pomysłów na rozrywkę w weekend jest pójście na basen. Obecnie każde większe miasto w swojej ofercie posiada basen kryty. Basen jest dobrą opcją, ponieważ pozwala się przede wszystkim zrelaksować. W wodzie odprężają się nasze mięsnie, ale i głowa przestajemy myśleć o utrapieniach i problemach. Na basenie możemy też skupić się na sobie. Jest tu możliwość pływania synchronicznego lub po prostu luźnej zabawy wodnej. Basen jest tak podzielony, aby nikt sobie nie przeszkadzał. Jeśli chcemy się rozerwać możemy zabrać znajomych i pobawić się w wodzie. Mamy tutaj do dyspozycji grę w siatkę wodną, zjeżdżalnie lub wszelkiego typu zabawki wodne. Poza odpoczynkiem psychicznym na pewno lepiej poczujemy się też pod względem fizycznym. W wodzie odpoczywa nasz przeciążony kręgosłup i kształtują się mięsnie ud łydek, wszystko za sprawą pływania i ruchu pod wodą. Woda to też opcja na zgubienie kilku zbędnych kilogramów. Pójście na basen jest na pewno rozdajemy aktywnej rozrywki, taka przyda się nam na chandrę lub po prostu do relaksu. Na basen możemy wybrać się sami lub ze znajomymi w zależności, jakie oczekiwania mamy związane z tym miejscem.

Spotkanie ze znajomymi

Kategoria: Aktywność | Tagi: , ,

Spotkanie ze znajomymi Każdy z nas posiada dobrych przyjaciół oraz znajomych. Lubimy mieć kogoś bliskiego, aby się wyżalić oraz miło spędzić czas wolny. Kiedy jesteśmy młodzi przyjaciele są dla nas bardzo ważni, spędzamy z nimi każdą wolną chwile. Zmienia się to jednak z czasem, nadal ich lubimy, ale brakuje czasu ani spotkania. Jesteśmy zaganiani pracą , obowiązkami domowymi. Taka sytuacja prowadzi do rozluźnienia więzi między nami a znajomymi, z czasem nawet nie wiemy, co się u nich dzieje. Aby sytuacja taka nie miała miejsce wygospodarujmy w ciągu weekendu chwile dla znajomych. Nie musi być to wielu, ważne, aby odnowić relacje. Przyjaciele są potrzebni możemy oderwać się od rzeczywistości, mamy kogoś zaufanego do powierzenia mu tajemnic. Z przyjaciółmi możemy świetnie się bawić, najlepsza zabawa jest przeciecz w dużym gronie. Kiedy nie mamy pomysłu na weekend zaprośmy znajomych lub wyjdźmy z nimi do pubu, na pewno się zrelaksujemy. Taki wypad nie powinien też być nudny, ponieważ rzadko się widujemy i możemy zawsze dowiedzieć się czegoś ciekawego. Spotkania ze znajomymi mają same plusy, po pierwsze przebywamy ze znanym nam gronie ludzi, których lubimy pod drugie pracujemy nad relacjami, aby całkowicie nie stracić kontaktu z przyjacielem. Spotkania takie pozwalają też na chwilę refleksji nad swoim życiem i wspominki jak dawniej żyliśmy i co się wydarzyło.

Spacer

Kategoria: Aktywność | Tagi: , ,

Spacer Czas wolny, jakim jest weekend poświęcamy przede wszystkim na błogie lenistwo. Naturalnie nasz organizm domaga się odpoczynku, ale czy nie lepiej pomyśleć o aktywnym regenerowaniu sił? Każdy rodzaj aktywności jest bardzo ważny dla naszego zdrowia. Pamiętajmy, że w pracy zazwyczaj przyjmujemy postawę bierną, nawet, jeśli pracujemy fizycznie to mobilizujemy określoną grupę mięśni reszta z kolei z wiekiem staje się słabsza. Dlatego też w wolnym czasie powinniśmy pomyśleć o swoim zdrowiu. Nie trzeba tutaj naturalnie od razu uprawiać sportów wyczynowych, wystarczy nawet nie duży spacer dziennie, aby dotlenić nasz organizm. Dotleniony organizm to lepsze samopoczucie i więcej sił witalnych. Spacerować możemy wszędzie, do sklepu, do lasu, gdzie tylko chcemy. Takie rodzaj aktywności fizycznej pobudza do pracy wszystkie zespoły mięśni. Nawet, jeśli zmęczymy się spacerem nie doczujemy tego, ponieważ podczas wysiłku fizycznego wytwarza się dopamina, czyli hormon szczęścia. Spacer jest delikatną formą sportu, więc mogą go uprawiać ludzie w każdym wieku. Pamiętajmy, że nie zabiera on wiele czasu a ma dobry wpływ na nasze zdrowie. Nie trzeba wiele, wystarczy spacer raz dziennie, aby poprawić swoją kondycje i wydajność. Jeśli nie mamy do końca sprecyzowanych planów, co robić w czasie wolnym poświęćmy troszkę uwagi sobie i zadbajmy o swoje zdrowie.

Wędkowanie

Kategoria: Aktywność | Tagi: , ,

Wędkowanie Kiedy przychodzi weekend zazwyczaj zastanawiamy się, co zrobić z wolnym czasem? Co ciekawie inaczej wypoczywają panie i inaczej panowie. Panie odnajdują się u fryzjera, na zakupach, panowie z kolei wolą aktywność lub uprawianie jakiegoś sportu. Kolejną alternatywą, jeśli lubimy przebywanie na świeżym powietrzu jest na pewno łowienie ryb. To hobby, które coraz częściej postrzegane jest w wymiarze sportu, polega na łowieniu ryb ze zbiorników wodnych. Ze względu na miejsce łowienia i technikę wyróżniamy wiele kategorii łowienia, czyli: morskie, lodowe, muchowe czy spinningowe. Aby zostać wędkarzem nie trzeba wielu predyspozycji liczy się cierpliwość i fart, ponieważ połowy zależą od brania ryb. Łowić możemy w rzece, strumieniu czy na morzu, zanim jednak wybierzemy miejsce musimy pamiętać o ważnej kwestii. Zgromadźmy dobry sprzęt i postarajmy się o kartę wędkarską. Tylko taki dokument uprawnia nas do połowu na określonym terenie. Wędkowanie to przyjemna opcja na wypoczynek, tak na pardwę nie meczymy się fizycznie a do tego wypoczywamy na łonie natury. Co ważne łowić można przez cały rok, ponieważ większość ryba zimową porą jest nadal aktywną. Jeśli zbiornik jest zamarznięty wówczas można wykonać przerębel i nadal poławiać. Łowiąc relaksujemy się i dopełniamy, kontakt z naturą też dobrze robi na zły humor i problemy. Możemy odciąć się od szarej rzeczywistości i naładować akumulatory.

Wspinaczka

Kategoria: Aktywność | Tagi: ,

Wspinaczka Nie od dziś wiadomo, że ruch pozytywnie wpływa na stan naszego zdrowia. Dlatego jeśli tylko mamy trochę wolnego czasu oraz chęci powinniśmy uprawiać sporty. Jedną z opcji na wolny weekend jest wspinaczka. Ta atrakcja przeznaczona jest jednak dla odpowiedniej grupy ludzi, mowa tutaj o przygotowania fizycznym oraz merytorycznym. Sama wspinacza oznacza formę aktywności, w której to przemieszczamy się po stromej nawierzchni. Elementami, które pomagają nam pokonać trudny dystans jest odpowiedni sprzęt wspinaczkowy oraz umiejętności, których nie może zabraknąć. Wspinaczkę można uprawiać na dwóch typach nawierzchni, pierwszym jest naturalna skalała, gleba. To jednak trudna trasa, do której trzeba przygotowania. Drugą opcją dobrą dla poczatkujących jest ścianka wspinaczkowa. Tutaj jesteśmy asekurowani i uczymy się pod czujmy okiem instruktora. Wspinaczka jest trudnym sportem, w którym trzeba nie tylko pokonać swoje lęki, ale i stronę fizyczną. Wspinanie się może trwać od kilku do nawet kilkunastu godzin. W nagrodę zdobywamy szczyt i możemy cieszyć się obcowaniem z naturą. Wspinaczka jest na pewno alternatywą dla wszystkich, którzy chcą być aktywni i ambitnie podchodzą do kwestii uprawiania sportu. Poprzez wspinanie się możemy też dużo zwiedzać i podróżować po całym kraju, co jest dodatkowym atutem.

Gra w kręgle

Kategoria: Aktywność | Tagi: , ,

Gra w kręgle Kolejną opcją na ciekawą rozrywkę na weekend jest nie wątpliwie gra w kręgle. Jest to sport grupowy, w którym może brać udział kilku zawodników. Cała zabawa polega na strącani kręgli za pomocą specjalnej kuli. Kula posiada zazwyczaj od dwóch do czterech otworów na palce. Musimy umiejętnie nadać jej tor, aby trafiła w kręgle. Jeśli strącimy wszystkie zyskujemy dobra punktacje. Po każdym rzucie kręgle wymieniane są na inny zestaw. Gra na początku może sprawiać trudność, ponieważ trzeba przyzwyczaić się do ciężaru kuli i celnie rzucać. Po pewnym czasie możemy opracować sobie strategie pozwalającą na uzyskiwanie dobrej punktacji. Sama gra składa się z dziesięciu rund, w których to gracz ma dwa rzuty. Gra kończy się, kiedy zawodnik strąci wszystkie kręgle, lub skończą mu się rzuty. Zabawa w kręgle to dobry pomysł na weekendowy wypoczynek, nie musimy być tutaj bardzo aktywni wystarczy tylko wprawić kule w ruch. Kręgle, pomimo że sama gra nie jest ekspresowa nie należą do sportów monotonnych, nigdy nie jesteśmy stanie przewidzieć trajektorii lotu kuli. Kolejną zaletą takiego sportu jest fakt, że możemy spędzić czas w większym gronie i dobrze się bawić. Nie pomijamy też kwestii gotówki, kręgle nie są drogim sprzętem. Tak na pardwę nie musimy w nic inwestować, ponieważ na miejscu dostajemy kręgle oraz potrzebne obuwie.

Kategorie

O nas